کلات تخصصی روابط عمومی آگهی استخدام اخبار اقتصادی

کلات: تخصصی روابط عمومی آگهی استخدام اخبار اقتصادی دعوت به همکاری در تهران افراد جویای کار در تهران

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی حذف دلار ۴۲۰۰ تومانی جهت واردات لوازم آرایشی و بهداشتی

رییس انجمن واردکنندگان لوازم آرایشی، بهداشتی و عطریات، گفت: براساس بخشنامه‌ای که وزارت صنعت، معدن و تجارت ابلاغ کرده لیست کالاهایی که قیمت دلار جهت واردات‌شان‌

حذف دلار ۴۲۰۰ تومانی جهت واردات لوازم آرایشی و بهداشتی

حذف دلار ۴۲۰۰ تومانی جهت واردات لوازم آرایشی و بهداشتی

عبارات مهم : اندازی

رییس انجمن واردکنندگان لوازم آرایشی، بهداشتی و عطریات، گفت: براساس بخشنامه ای که وزارت صنعت، معدن و تجارت ابلاغ کرده لیست کالاهایی که قیمت دلار جهت واردات ارزش عوض کردن می کند کند اعلام شده است که لوازم آرایشی و بهداشتی نیز جزو آن هست.

در پی نوسانات ارزی، دولت اقدام به راه اندازی سامانه نیما یا همان نظام یکپارچه ارزی کرد که در قالب آن جهت کالاهای اساسی دلار ۳۸۰۰ تومانی و جهت بقیه کالاهای وارداتی دلار ۴۲۰۰ تومانی تخصیص داده شده است پیدا کند و در پی آن قرار شد لیست اقلامی جهت کالاهای صادراتی مشمول بازگشت ارز حاصل از صادرات و جهت واردات نیز لیست اقلام کالاهای مهم تدوین و ابلاغ شود ولی زمزمه هایی مبنی بر راه اندازی قیمت سوم ارز یا همان قیمت توافقی که بین صادرکننده و واردکننده توافق می شود، مطرح شده است که لوازم آرایشی و بهدایکی از این کالاهاست که لیست تخصیص دلار ۴۲۰۰ تومانی جهت واردات آن صحبت شده است است.

در این زمینه فریبرز گشایشی در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: بعید می دانم که تاکنون کسی از واردکنندگان لوازم آرایشی و بهداشتی دلار ۴۲۰۰ تومانی گرفته باشد و از واردکنندگان نیز چنین چیزی را نشنیده ام.

حذف دلار ۴۲۰۰ تومانی جهت واردات لوازم آرایشی و بهداشتی

وی با بیان این که جهت واردات لوازم آرایشی و بهداشتی بعید است که ارز ۴۲۰۰ تومانی تخصیص داده شده است دهند، گفت: با در نظرگرفتن این که ۱۵ کارخانه جهت تولید این کالا در فرودگاه خبر و چهار کارخانه در قشم در حال راه اندازی هست، در اکثر کالاهای این گروه بی نیاز خواهیم شد.

رییس انجمن واردکنندگان لوازم آرایشی، بهداشتی و عطریات با بیان این که نباید از کره جنوبی و ترکیه بسیاری از اقلام لوازم آرایشی و بهداشتی را وارد کنیم، ادامه داد: در حال حاضر کالاهایی چون مواد غذایی و دارو در اولویت بالاتری جهت تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی هستند و انتظار نداریم که به لوازم آرایشی و بهداشتی دلار ۴۲۰۰ تومانی تخصیص داده شده است پیدا کند.

رییس انجمن واردکنندگان لوازم آرایشی، بهداشتی و عطریات، گفت: براساس بخشنامه‌ای که وزارت صنعت، معدن و تجارت ابلاغ کرده لیست کالاهایی که قیمت دلار جهت واردات‌شان‌

گشایشی اضافه کرد: تا آخر سال ۱۳۹۷ بسیاری از لوازم آرایشی و بهداشتی تولید خواهد شد.

وی در خصوص ادامه واردات لوازم آرایشی و بهداشتی گفت: در هر صورت بخشی از محصولات تخصصی مثل شامپوها و کرم های خاص و هایتک وارد می شود، ولی قرار نیست که همه اقلام مثل صابون به کشور عزیزمان ایران وارد شود.

واژه های کلیدی: اندازی | واردات | بهداشتی | وارداتی | لوازم آرایش | لوازم آرایشی | لوازم آرایشی | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog