کلات تخصصی روابط عمومی آگهی استخدام اخبار اقتصادی

کلات: تخصصی روابط عمومی آگهی استخدام اخبار اقتصادی دعوت به همکاری در تهران افراد جویای کار در تهران

گت بلاگز سیاسی اعلام صحت انتخابات دوازدهمین دوره ریاست‌جمهوری

شورای نگهبان با صدور بیانیه‌ای رسمی صحت انتخابات دوازدهمین دوره ریاست‌جمهوری را اعلام کرد.

اعلام صحت انتخابات دوازدهمین دوره ریاست‌جمهوری

به گزارش خبرنگار مجلس گروه سیاسی گروه تحریریه سایت جوان،شورای نگهبان با صدور بیانیه ای رسمی صحت انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری را تایید کرد.

عبارات مهم : اسلامی

متن کامل این بیانیه به این شرح است:
(( ان الله یامرکم ان تودوا الامانات الی اهلها و اذا حکمتم بین الناس ان تحکموا بالعدل
انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری که به مثابه اعلام اعتبار، اعتماد و اطمینان مردم عزیز میهن اسلامی به نظام مقدس جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران بود، آخر به سلامت آخر یافت.
با سپاس بیکران به درگاه خداوند قادر متعال به خاطر حضور مردم بصیر و ولایتمدار که به حق نعمت الهی شمرده می شوند و در همه مقاطع تاریخی و حیایت با گام نهادن در میدان حضور، نقش مهم و تعیین کننده خود را در تحکیم پایه های حکومت اسلامی، این شجره طیبه و یادگار حضرت امام راحل (ره) ایفا می نمایند و با تقدیر از مردم مسلمان و شریف کشور عزیزمان ایران اسلامی که با حساسیت نسبت به آینده جامعه خود گام های اساسی را در تعیین آینده خویش برداشتند. خدمتگزاران شما ملت غیور در شورای نگهبان در انجام وظایف قانونی و شرعی خود محکم و استوار در جهت پاسداری از آرای مردم به عنوان حق الناس با چشمانی بیدار مواظبت کرده و از این امانات الهی همانگونه که در صندوق ها ریخته شده است بود صیانت کردند.
انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری، سنگ محکی دوباره جهت آزمایش مردمان مؤمن و علاقه مند به میهن اسلامی از یک سو و البته آزمونی بس سنگین جهت دست اندرکاران امر انتخابات از سویی دیگر گردید.
مشارکت گسترده مردم متدین و انقلابی در انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و علاقه آنان در این امر، خود نشانه ای است از اوج اطمینان، اعتماد و ایثار به نظام مردم سالار دینی و پاسخی است در خور به بیگانگان بدنهاد که هر روز انتظار افول این شجره طیبه را دارند. غافل از اینکه نظام اسلامی و مردمی ریشه در آسمان ها دارد و با کینه ورزی و کینه توزی دشمن های سست بنیان نه تنها هراسن نمی شود، که چون کوهی استوار در پاسداری از آرزوی بزرگ های بلند مردم مسلمان ایستادگی می نماید. حضور تعیین کننده مردم، به تعبیر رهبر بزرگوار انقلاب اسلامی موجب شده است تا دشمن از هیبت جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران وحشت کند، آیا که این حضور به مفهوم حفظ اقتدار، حفظ ابهت و حفظ مصونیت کشور هست.
همه می دانیم که انتخابات به منزله حمایت از اسلام و وفاداری و بیعت مردم با نظام اسلامی است و به خوبی می دانیم که این کنش سیاسی ـ اجتماعی به منزله مهمترین عنصر قدرت هست. جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران با ایمان به قدرت مردم انتخابات را به مثابه نعمتی الهی دانسته و اکنون که بحمدالله این مرحله از آزمون الهی به آخر رسیده، شورای نگهبان مفتخر است که کارها انجام گرفته در جهت صیانت از آرای مردم را از تیر ماه 1395 تا به امروز، به اختصار اعلام نماید:
1ـ همکاری و هماهنگی با وزارت کشور و تشکیل جلسات متعدد کارشناسی در حوزه های مرتبط.
2ـ هماهنگی و برگزاری جلسات یکسان با وزرای محترم کشور، اطلاعات و سایر مسئولین مربوط.
3ـ آموزش و ساماندهی ناظرین و سر ناظرین جهت مواظبت و نظارت بر روند اجرای انتخابات.
4ـ اعزام تیم های بازرسی در حوزه های متفاوت جهت پیگیری فوری به اعتراضات و شکایت ها در روز رای گیری.
5ـ پاسخگویی به سؤالات مردمی راجع به انتخابات در روز رای گیری.
6ـ هماهنگی با قوه قضاییه و پیگیری تخلفات قبل از روز رای گیری از سوی محاکم دادگستری و همکاری با ستاد پیشگیری از جرایم انتخاباتی.
7ـ نظارت بر شمارش آرا و تجمیع آنها با بهره گیری از امکانات مستقل.
8ـ فراهم کردم امکان حضور نمایندگان نامزدهای محترم جهت حضور در شورای نگهبان.
9ـ تجمیع آرا در سامانه ناظر.
10ـ نظارت سیستمی بر تجمیع آرای ستاد انتخابات کشور.
11ـ تطبیق تجمیع آرای شورای نگهبان با آرای وزارت کشور.
12ـ دریافت و پالایش گزارش ها و شکایات مربوط به انتخابات و پیگیری به آن در جلسات شورای نگهبان.
گزارش های واصله در روز رای گیری و روزهای بعد از آن حاکی از بروز تخلفات انتخاباتی در روند برگزاری انتخابات بود که با هدایت ناظرین مستقر در شعب حتی المقدور تلاش شد نسبت به برطرف اشتباهات و جلوگیری از استمرار تخلفات اقدام سریع و به موقع به عمل آید و در جهت اجرای این وظیفه قانونی متخلفین به قوه قضاییه معرفی شدند.
با این حال در وقت قانونی باقی مانده کارشناسان شورای نگهبان با پالایش و دسته بندی گزارش های دریافتی از تخلفات تلاش نمودند تا تصویری واقعی از روند برگزاری انتخابات و تخلفات مرتبط با آن را به اعضای محترم شورای نگهبان ارائه دهند.
محورهای مهم در شکایت و ادعای نامزدها به شرح زیر تعیین گردید:
1- کمبود تعرفه
2- تاخیر در شروع رای گیری
3- اخلال در روند رای گیری به علت توقف یا کندی دستگاه احراز هویت
4- عدم صدور کارت نماینده نامزدها
5- عدم رعایت بی طرفی در آگهی نمودن اسامی نامزدها
6- تعطیلی سریع هنگام شعب
7- تبلیغ به نفع نامزدها
8- استفاده امکانات دولتی
9- جانبداری و دخالت بعضی مقامات در امر انتخابات
10- تطمیع، تهدید، خرید و فروش آرا
11- خدشه دار بودن تعرفه ها در بعضی صندوقها ( بدون مهر بودن تعرفه ها، عدم درج مشخصات رای دهنده و یا فقدان اثر انگشت و….)
12 – ممانعت از حضور نماینده نامزدها در شعب و ….
شورای نگهبان بعد از بررسی این گزارش ها و شکایات به این نتیجه رسید که در بعضی موارد وقوع تخلفات با جرایم در بعضی موارد از بندهای مورد شکایت محرز است و وقوع تخلفاتی به اثبات رسیده است و لذا علاوه بر کارها و پیگیری های قضایی قبلی، در موارد اخیر نیز به منظور برخورد با متخلفین مراتب جهت پیگیری قضایی به قوه قضاییه ارسال خواهد شد.
اکنون و بعد از بررسی موارد فوق در جلسات شورای نگهبان و توجه به شکایات مطروحه این شورا در مجموع صحت انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری را اعلام می نماید. امیدواریم که پیگیری قاطع، دقیق، سریع و عادلانه به تخلفات ارسالی به قوه قضاییه به گونه ای باشد که در آینده شاهد چنین رفتارهایی در نمایش اقتدار مردم عزیز و شریف کشور عزیزمان ایران اسلامی نباشیم.
فرصت را مغتنم شمرده از هدایت ها و رهنمودهای مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، در مقاطع متفاوت جهت برگزاری انتخاباتی پرشور، گسترده و سالم تقدیر و قدردانی می نماییم.
همچنین از کلیه مدیران، کارشناسان و هیات های اجرایی وزارت کشور و سایر دستگاه های ذیربط و رسانه های گروهی به خاص صدا و سیما و نیز از کلیه اعضای هیات های نظارت و ناظرین شورای نگهبان تقدیر و قدردانی می گردد.
از کلیه نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی که در امن برگزار شدن انتخابات تلاش های جهادی و مؤثری داشته اند نیز تقدیر و قدردانی می شود.
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: اسلامی | تخلفات | نگهبان | انتخابات | ریاست جمهوری | انقلاب اسلامی | ستاد انتخابات کشور | شورای نگهبان

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog