کلات تخصصی روابط عمومی آگهی استخدام اخبار اقتصادی

کلات: تخصصی روابط عمومی آگهی استخدام اخبار اقتصادی دعوت به همکاری در تهران افراد جویای کار در تهران

گت بلاگز سیاسی دیدار و گفتگوی تخت‌روانچی با مقام‌های سوئد

وزیر امورخارجه سوئد در دیدار معاون اروپا و آمریکای وزارت امور خارجه کشور عزیزمان ایران همکاری ها و تعاملات دو کشور در ابعاد و حوزه های متفاوت را با اهمیت دا

دیدار و گفتگوی تخت‌روانچی با مقام‌های سوئد

به روایت بخش سیاست خارجی گروه سیاسی کلوب خبرنگاران، مجید تخت روانچی معاون اروپا و آمریکای وزارت امور خارجه که به دعوت زن آنیکا سودر قائم مقام وزارت امور خارجه سوئد و در چارچوب مشورت های سیاسی به استکهلم سفر کرده است روز دوشنبه ۴ اردیبهشت علاوه بر وی، با زن مارگوت والستروم وزیر امور خارجه و آقای اوسکار استنستروم قائم مقام وزارت تجارت سوئد دیدار و در خصوص مباحث دوجانبه، منطقه ای و بین المللی گفتگو کرد.

عبارات مهم : اروپا
خانم والستروم وزیرخارجه ضمن با اهمیت خواندن همکاریها و تعاملات دو کشور در ابعاد و حوزه های مختلف، اعلام داشت اروپا جهت حفظ و اجرای برجام مصمم و متحد می باشد.

خانم سودر قائم مقام وزیرخارجه نیز با تاریخی خواندن دیدار سال گذشته آقای لوون نخست وزیر سوئد به کشورمان و تاکید بر اراده سیاسی کشور متبوعش جهت گسترش روابط همه جانبه با ایران، اظهار داشت: اروپا در دفاع و اجرای برجام متحد هست.

همچنین آقای استنستروم قائم مقام وزارت تجارت سفر نخست وزیر سوئد به کشور عزیزمان ایران را یک تحول تاریخی خوانده که نشان از علاقمندی و تصمیم دولتمردان و شرکتهای سوئدی جهت استمرار و گسترش همکاریهای اقتصادی و تجاری با کشور عزیزمان ایران دارد. وی تاکید کرد دولت سوئد در تلاش است راه حلهائی را جهت برطرف بعضی موانع بانکی و مالی باقیمانده پیدا کند.

آقای تخت روانچی در این ملاقاتها اعلام داشت خوشبختانه فضای مغتنمی به خاص بعد از برجام جهت توسعه و تقویت همکاریها در زمینه های متفاوت فراهم آمده و امیدواریم به یمن تلاش و پیگیری مشترک، اسناد امضا شده است و تفاهمات بعمل آمده در سفر نخست وزیر سوئد به کشور عزیزمان ایران به مرحله اجرا کامل برسند.

معاون اروپا امریکا وزارت خارجه برگزاری کمیسیون یکسان اقتصادی را مهم دانسته بر ضرورت برطرف موانع باقیمانده در برقراری همکاریهای بانکی و مالی تاکید کرد. از میان همکاری ها، مراودات دو کشور در زمینه زیست محیطی، مبارزه با آلودگی هوا، مدیریت آب، انرژی های تجدید پذیر، مدیریت پسماند و بازیافت زباله مورد تاکید هست. دکتر روانچی گفت اروپا و کشور عزیزمان ایران می توانند مکمل هم باشند و بایداین وقت را غنیمت بشمارند.

طرفین در این ملاقاتها، ضمن تبادل نظر در خصوص آخرین تحولات و بحرانهای منطقه ای، بر ضرورت استمرار مشورت ها در حوزه های متفاوت جهت دستیابی به تفاهم، تعامل و همکاری زیاد و نیرومند تر ناظر بر راه حلهای سیاسی و دیپلماتیک تاکید کردند.

معاون وزارت امور خارجه کشورمان در جریان این سفر با حضور در موسسه سیپری و صحبت در جمع تعدادی از نخبگان و رجال سیاسی سوئدی از جمله آقای هانس بلیکس مدیر اسبق آژانس بین المللی انرژی اتمی و آقای الیاسون معاون سابق دبیرکل شرکت ملل متحد تحت عنوان: ” کشور عزیزمان ایران و اروپا بعد از برجام فرصتها و چالشها” به سوالات حضار اطراف پاره ای از پرسشها منطقه ای و بین المللی نیز پاسخ داد.
انتهای خبر/

واژه های کلیدی: اروپا | ایران | سیاسی | وزارت خارجه | وزیر امور خارجه | وزارت امور خارجه | تخت روانچی | سوئد

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog